O JAMU jsem nikdy neuvažovala. Nejlepší škola pro mě byl Ochotnický kroužek a J. A. Pitínský, říká herečka Marie Ludvíková

28. březen 2024

Od 90. let patří k HaDivadlu, kam plynule přešla ze skupiny okolo Ochotnického kroužku. Divadlo přitom nikdy nestudovala, původně pracovala jako učitelka s aprobací čeština – výtvarka. Na začátku nultých let začala hrát ve filmech Bohdana Slámy, z divadla si ji vytáhl už coby debutant do Divokých včel. Jak se jí pracuje s režisérem, který na ni během let „ušil“ vepřín, mrtvou kočku, dušení kuřátek i otužování? Marie Ludvíkové se ve Vizitce ptal Ondřej Cihlář. Repríza.

Magdalena Borová a Marie Ludvíková při natáčení filmu Sucho režiséra Bohdana Slámy
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.