BáSnění Anny Luňákové
Texty Dylana Thomase, Vladimíra Holana, J. H. Krchovského, Jana Zábrany a ukázku ze své vlastní tvorby čte a komentuje básnířka a spisovatelka Anna Luňáková.
Anna Luňáková (1993) studovala filozofii na FF UK a divadlo na DAMU. Knižně publikovala prózu Tři (Dauphin, 2020), básnicky debutovala sbírkou Jen ztratím jméno (Malvern, 2020) a je editorkou sborníku Pandezie (revue Prostor, 2021). Publikovala také překlad knihy André Gorze Dopis pro D. (Malvern, 2021). Eseje a recenze publikuje časopisecky, je také občasnou recenzentkou vltavské Mozaiky. Spoluzaložila interdisciplinární kolektiv HERONS VECTOR (www.per-logeum.com) a kabaretně happeningové uskupení Nothing is a problem here.
ÚDAJE O VYDÁNÍ:
- Dylan Thomas: A smrt nebude již panovat (z básnického výboru Kapradinový vrch, Mladá fronta 1965, překlad Jiřina Hauková)
- Vladimír Holan: úryvek z Noci s Hamletem (publikováno v 8. svazku Holanových spisů Nokturál, Paseka, 2003)
- J. H. Krchovský: Bylo mi dneska tak smutno (ze souboru Básně, Host 1998)
- Jan Zábrana: Druhá (ze sbírky Zeď vzpomínek, Atlantis 1992)
- Anna Luňáková: bez názvu Ta úvaha byla jednoduchá... (úryvek z druhého pásma ze sbírky Jen ztratím jméno, Malvern 2020)
Nejposlouchanější
-
Molière: Lakomec. Ivan Trojan v titulní roli slavné komedie, v níž jde o peníze až v první řadě
-
Venuše v kožichu. Trýzeň a ponížení jako nejvyšší důkaz lásky v erotickém románu Sacher-Masocha
-
Alexandre Dumas ml.: Dáma s kaméliemi. Příběh o tragické lásce pařížské kurtizány
-
Jiří Vaněk: Já, mé druhé já a já a. Sonda do duší současných třicátníků a jejich vztahů nevztahů
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka