To nejlepší z Concertina Praga. Poslouchejte hudbu klasiků v podání mladých umělců

17. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Schulmeister

I letos se uskutečnil další ročník rozhlasové soutěže Concertino Praga. Účinkující poslali nahrávky, z nichž porota vybrala anonymně nejpodařenější, pozvala jejich interprety do Rudolfina a tam určila vítěze. Na laureáty ale ještě čekala vystoupení na Jihočeském festivalu Concertina Praga.

Koncerty z tohoto turné budeme poslouchat od pondělí do čtvrtka v Poledních koncertech. Bude to o to zajímavější, že letos soutěžili sólisté a komorní ansámbly. K nim se coby laureát z minulého roku přidá i trumpetista.

Čtěte také

V pátek se podíváme na festival Za poklady Broumovska, kde vystoupilo Trio Českého rozhlasu. Koncert měl téma Divertimento a jedna ze skladeb byl melodram soudobého skladatele Tomáše Illeho. V sobotu se podíváme do švýcarského Apenzellu, kde koncertovali mladí hudebníci ve složení dechové kvinteto a klavír. A v neděli se vrátíme ke Concertinu a připomeneme si, kdo v něm v minulých desetiletích uspěl: hrát budou Václav Hudeček, Jana Brožková, Tomáš Jamník a dirigující hornista Radek Baborák.

autor: LH
Spustit audio

Související