Moji hrdinové v písních

25. květen 2015

Praha je zlatá loď.

Poslouchejte na Vltavě od 25. května 2015 vždy ve 12:50. Po odvysílání se jednotlivé díly objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstanou tam vždy po dobu jednoho týdne.


Písně o Praze často s osobními příběhy jejich tvůrců. Tak například Praha magická Vladimíra Merty byla legendární píseň zakázaná minulým režimem. Madame Praha Vlastimila Třešňáka má trochu ucouranou vlečku, ale stejně je krásná. Hlavní město je prostě hrdinou - i antihrdinou - mnoha písní od nepaměti až do současnosti.

Postřehy o Praze jsou radostné či ironické, ale také kritické až apokalyptické, a srovnání nejrůznějších přístupů je velmi zajímavé.


Připravil: Jan BurianRežijní spolupráce: Alena Zemančíková

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...