Miřenka Čechová: Miss Amerika. Četba s hvězdičkou o americkém snu i novém druhu samoty

Svět rušných ulic, klubů, barů a mladých Američanů i přistěhovalců se všemi jejich problémy a tématy. Texty české tanečnice, divadelnice a spisovatelky Miřenky Čechové z knihy Miss Amerika poslouchejte po odvysílání on-line. Pořad není vhodný pro děti a mladistvé.

Vybrala a připravila: Klára Fleyberková
Účinkuje: Tereza Dočkalová
Zvukový design: Martin Tvrdý
Režie: Natália Deáková
Natočeno: v roce 2018
Pořad není vhodný pro děti a mladistvé.

Nejčastěji se s ní setkáte na jevišti, kde se pohybuje s lehkostí a grácií. Právě pohybové inscenace jsou totiž její doménou. V květnu roku 2018 ale překvapila inscenací nazvanou Miss Amerika. Lehce se v ní odklonila od své běžné polohy práce s tělem a důraz položila na slovo.

Protože jsou však texty nosné i samy o sobě, dočkaly se záhy po premiéře i knižního vydání a objevily se také ve vysílání Českého rozhlasu Vltava. Do večerní řady Četba s hvězdičkou teď zařazujeme povídky, které posluchače zavedou do světa rušných ulic, klubů, barů a mladých Američanů i přistěhovalců se všemi jejich problémy a tématy.

Čtěte také

V rozhlasové verzi se českou umělkyní v newyorské džungli stala herečka Tereza Dočkalová. Do interpretace se pustila se svou typickou energií a odpalem, který jen mírně krotila režisérka Natália Deáková. Podstatnou složkou je zvukový design Martina Tvrdého, který použil autentické nahrávky přivezené přímo z New Yorku.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...