Kurator a 11 koček

8. květen 2014

Ve čtvrteční Čajovně 8. května budeme mluvit o tuzemské návrhářské a designérské scéně i o tom, jak založit blog či kamenný krám. Hosty Jaroslavy Haladové budou Martina Malá, zakladatelka pražského obchodu s galerijní činností Kurator, a Petra Holubová, jedna z autorek blogu 11 koček.

Kurator, to je jedna místnost s krásnou dlažbou, stojany, policemi a výlohou. Co měsíc a půl se sortiment obchodu promění, někdy dostane prostor jeden návrhář se svou kolekcí, jindy je výběr tématický - před časem skončila prodejní expozice zaměřená na děti, teď jsou k vidění, obdivování i nákupu jarní novinky.

„Jaro je tu a s ním i novinky v Kuratoru. Již od dnešního dne můžete prohlížet, zkoušet a kupovat jarní a letní kolekce české značky About a francouzské návrhářky Anne Willi. Vše doplňují nádherné šperky Hanuše Lamra a Lenky Šváchové a to není zdaleka všechno. Zastavte se za námi, moc se těšíme!“

03115294.jpeg

O chod obchodu se stará a do Čajovny přijde mluvit výtvarnice Martina Malá, spolu s ní za Kuratorem stojí a autorem jeho vizuálu je grafický designér Jan Košátko.

11 koček, to je blog, kam rozhodně koukněte, pokud vás zajímá, co se děje na české módní scéně. Jeho autorky vyrážejí na většinu tuzemských přehlídek, sledují, jaký obchod se kde otevírá, kdo má novou kolekci, přinášejí reportáže z výstav studentských prací i rozhovory s autory. Mají přehled a vkus a nebojí se zeptat se na všechno, co je zajímá.

03115818.jpeg

„Butik Leeda v Bartolomějské ulici je jednou z našich osudových zastávek v centru prahy. Když jsme se před týdnem šly podívat, co Lucka Kutálková připravila na letošní jaro a léto, peníze jsme pro jistotu nechaly doma, zato jsme s sebou vzaly kupu dětí - to abychom si srovnaly priority (děti vs. košilový šaty leeda, modrý tomsky a krásný malý kabelky, do kterých se nevejde ani krabička se svačinou). Když jsme snědly většinu slaných tyčinek a sušených meruněk, musely jsme zase domů, ani jsme si nenechaly ukázat všechny ty starší kousky, které v leedě schovávají vzadu za závěsem. Příště přijdem radši bez těch priorit a možná se nám podaří něco si vyzkoušet; tipujem to na ty zlatý košilový šaty“.

Do Čajovny zajde jedna z blogerek, Petra Holubová alias Pipilotti.

03115292.jpeg

Laďte nás ve čtvrtek 8. května v 19 hodin.

Spustit audio