Kovanda

16. leden 2013
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Veletržní palác (Ilustr. foto)

Michal Pěchouček, Roman Štětina

Popis díla Jiřího Kovandy ve Veletržním paláci.Osobité zpracování minutového formátu reflektující samotné rozhlasové médium. Účinkují Tomáš Černý a Marie Poláková.

Tento minutový projekt se odehrává na konkrétním místě formou improvizace a reflektuje samotné médium rozhlasu. Děje se tak skrze ústřední role reprezentující rozhlas jako instituci – hlasatel a reportér. Hra je výsledkem jednoduchého zadání. Po formální stránce se jedná o popis, který chápeme jako základní rozhlasovou praktiku, dnes již na ústupu. Reportér je seznámen a konfrontován s uměleckým dílem, které během jedné minuty popíše a popřípadě subjektivně zhodnotí. Určenou časovou jednotku musí mluvčí beze zbytku využít.


Osoby a obsazení:
Hlasatelka: Marie Poláková
Reportér: Tomáš Černý

Realizace: Michal Pěchouček a Roman Štětina
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Technická spolupráce: Roman Štětina
Produkce: Iveta Tomášková


>> Zpět na hlasování

autoři: Roman Štětina , Michal Pěchouček , Klára Novotná
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.