Jak se mladým i starým lidem bydlí v Praze?

Najít porozumění pro stavbu bytů v oblíbené čtvrti není lehké, říkají autoři knihy Domy, byty, lidi
Proč Pražané rádi žijí v okolí Letné? Co je pro ně ve věci bydlení důležité a jaké (nejen) politické změny je třeba udělat, aby se u nás stavělo víc dostupných bytů? Pražský Institut plánování a rozvoje vydal knihu Domy, byty, lidi, ve které na část otázek odpovídá. Na další souvislosti se Hana Slívová v Artcafé ptala autorů publikace Eugena Lišky, fotografa Vojtěcha Veškrny a ředitele IPRu Ondřeje Boháče.
Kdybychom vzali všechny obyvatele České republiky a přesadili je do města s vysokou kvalitou života, vejdeme se do okresu Karviná.
Ředitel IPRu Ondřej Boháč
Poslouchejte od pondělí do pátku od 17.02 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na FB ArtCafé nebo na e-mail: artcafe@rozhlas.cz
Související
-
Kdo platí za západní blahobyt? Vykořisťovaná Saša Uhlová na poli, v hotelu i v domácnostech
Jakou cenu má blahobyt západní Evropy? I na tuto otázku se snaží odpovědět dokumentární film už sehrané dvojice Apolena Rychlíková – Saša Uhlová s názvem Hranice Evropy.
-
S těmi, kdo dostali byt, jsme slavili, že se jim mění život, říká odborník z filmu Bydlet proti všem
Bytová krize v Česku se už začala týkat i střední třídy, a festival Jeden svět (20. 5.–6. 6.) téma bydlení reflektoval dokumentem Tomáše Hlaváčka Bydlet proti všem.
-
V Praze nejde koupit byt a stavět malé věci se nevyplatí. Byty má budovat město, říká Adam Gebrian
Jaké stavby vyrostou v Praze v následujících letech? O tom můžete získat obrázek na aktuální výstavě v Centru architektury a městského plánování CAMP.
Nejposlouchanější
-
Jan Weiss: Sen o tisíci patrech. Fantaskní a vizionářské sci-fi ze třicátých let
-
Marcel Proust: Swannova láska. O ničivé síle lásky, žárlivosti a touhy po společenském postavení
-
Gaius Suetonius Tranquillus: Životopisy císařů. Náhled nejen do soukromí římských vládců
-
Karel Čapek: Krakatit. Román o výbušninách a snění, o lidských vášních a bohu
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.