Zdravotní klaunka tělem i duší, herečka, pedagog autorského herectví na Katedře autorské tvorby pražské DAMU. Během bakalářského studia žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK poprvé vkročila do budovy ČRo a od té doby si nemůže pomoct. Tehdy prošla iniciačními zážitky v legendární tvůrčí skupině elévů pod vedením Miluše Tikalové. Byla spoluatorkou kultovního (ovšem veřejnosti zcela neznámého) pořadu Studio Leonard, který byl krátce po premiéře zakázán. Pak se rozhodla radši věnovat autorskému divadlu a divadelní improvizaci, ale cosi magického ji táhlo zpět… natočila alespoň rozhlasový dokument Ještě nejsem v kubánském odboji a spolu s Evou Čechovou rozhlasovou hru Kurníkář… dostala příležitost moderovat dva pořady v České televizi, ale během roku a půl byly oba postupně zrušeny… a teď se tedy se vší vděčností a lačností vrací na Vltavu a doufá, že kvůli ní ArtCafé nezruší!
Všechny články
-
Bílé zlato, nová ropa, lék i krásný minerál. Je lithium řešení klimatické krize?
Lithium už sto let v různých funkcích a vztazích i coby politicko-sociální aktér. A právě vzácnému kovu se věnuje výstava Symptomy budoucnosti v Galerii Hraničář.
-
Irina Andreeva: Absolutní oddanost divadlu
Sebezničující tvorba, umělecký přetlak, potřeba dělat divadlo každou minutu každého dne… a přitom plachost a laskavost. Kdo byla Irina Andreeva?
-
Děti U: Křehkost i naděje dětské paliativní péče
Na multižánrovou procházku, jejímž cílem je destigmatizovat dětské umírání a zvýšit povědomí o důležitosti paliativní péče, se můžete vydat v rámci 4 + 4 dny v pohybu.
-
Když muži začnou mluvit a ženy létat vzduchem
O čem muži nemluví? Jak se znovu postavit na nohy a začít létat? Co vznikne, když se osm akrobatek sejde na jevišti? ArtCafé Hanky Malaníkové zve na festival Letní Letná.
-
Umění tábořit aneb Jak jsme s odkazem Černého vlka naložili v české kotlině
O vášni pro táboření mluvila členka organizace Junák – český skaut Eliška Jonášová, místonáčelník Ligy lesní moudrosti Marek Havrlík a šerif trampské osady Jan Pohunek.
-
Zvuková ekologie a sonické krásy světa
Co nového se o současném světě dozvídáme, když ho zkoumáme zvukem?
-
Rezidence jako čas a prostor experimentovat. A klidně i zabloudit do slepé uličky
V České Republice funguje síť rezidenčních center nabízejících umělcům i kulturním manažerům čas a prostor na soustředěnou práci. Jak vypadají a fungují?
-
Volnost coby podmínka života i tvorby. Divadelní Flora Olomouc vypukne už 9. května
Co jsou největší programové radosti festivalových dramaturgů? Bude diváckým hitem taneční performance s míchačkou na beton v hlavní roli?
-
Umělecký výzkum jako dobrodružné hledání průsečíků mezi vědou a uměním
Jaký vztah má tělo člověka a tělo Země? Jak souvisí geologie a choreografie? Co je to parent-friendly culture a co nám brání proměňovat v tomto směru kulturní praxi?
-
O tvorbě v tělech, která fungují jinak. Když handicap není překážkou, ale tvůrčí výzvou
Jak si mohou neslyšící děti zatančit na hudbu? Jak vypadají taneční hodiny pro lidi s Parkinsonovou chorobou? ArtCafé Hanky Malaníkové o integrační síle umění.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- následující ›
- poslední »