O pořadu ArtCafé

Objevujte témata a osobnosti mimo hlavní kulturní proud.

Vydáváme se mimo hlavní kulturní centra, objevujeme rozmanité souvislosti, úkazy a projekty stojící ve stínu pozornosti. V ArtCafé vám přinášíme rozhovory s hosty, kteří do společné diskuze přinášejí neotřelé úhly pohledu a autentické zkušenosti. Pořad můžete poslouchat i jako podcast.

V pondělí, ve středu a v pátek připravují ArtCafé Agáta Hrnčířová, Alžběta Kvasničková, Tereza Lišková, Anna Luňáková, Jitka Kostelníková a Táňa Zabloudilová.

V úterý a ve čtvrtek se ArtCafé věnují hudbě Ondřej Bambas, Miloš Hroch, Pavel Klusák, Michal Pařízek, Anna Ribanská, Josef Sedloň, Jiří Špičák, Eliška Vidomus a Pavel Zelinka, kteří recenzují nová alba, komentují hudební události, připravují tematické díly nebo rozhovory s osobnostmi z hudební scény. Naši hudební dramaturgové a dramaturgyně zároveň svým výběrem skladeb doprovázejí slovesné díly ArtCafé.

Editorkami pořadu jsou Jitka Kostelníková a Tereza Lišková.

V zázemí nás jistí webeditorka Marcela Navrátilová a produkční Petra Zelinková.

Kontakt: Zpětnou vazbu, dotazy a náměty nám pište na FB ArtCafé nebo na e-mail: artcafe@rozhlas.cz

Historie

Pořad se vysílá od října 2017, volně navazuje na původní programovou řadu Čajovna. Její stávající články i audioarchiv zůstávají nadále dostupné.

Pořad připravují

Další pořady

  • Sedmé nebe

    Hudbu podle svého vkusu vám nabídnou a slovem vás provedou výrazné tváře tuzemské scény – od hudebnice Never Sol, přes publicistu Pavla Klusáka po Milana Caise z Tatabojs. 

  • Jazzový podvečer

    Nové a progresivní nahrávky vybírají vltavští redaktoři i zajímavé osobnosti české jazzové scény.

  • Partitury

    Ranní pořad zaměřený především na poslechově příjemnou hudbu 17. - 20. století.