Je přesvědčená, že kulturní publicistika přináší relevantní a svébytné pohledy a komentáře k aktuálnímu společenskému dění. Ráda pracuje ve skupině a hledá spojnice mezi lidmi i tématy. Vzrušení z novinářské praxe ji chytlo na základní škole v redakci časopisu Trhák, během bakalářského studia se aktivně podílela na vydávání revue HUMR. V roce 2020 po šesti letech skončilo její působení v magazínu Material Times, kde pracovala jako šéfredaktorka a editorka. V průběhu roku 2020 pravidelně psala pro český street paper Nový Prostor. Od léta 2020 moderuje pořad ArtCafé. Od podzimu 2020 do konce roku 2021 se na jeho podobě podílela také jako spolueditorka, v první polovině roku 2022 zastávala pozici webeditorky pořadu.
Široce pojaté vzdělání nabírala na Fakultě humanitních studií UK v Praze, na Filozofické fakultě UK se později věnovala novým médiím. Další znalosti získala v bakalářském programu Žurnalistika a mediální studia na FSS MUNI. Má slabost pro sibiřskou tajgu a mongolskou step. Jejím rodným krajem jsou uranové haldy na Příbramsku a panely Jižního Města.
e-mail: tereza.liskova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Mezi jehlou a nití – výšivka je kód, který chrání v boji a spojuje generace
Znáte desetirukou panenku? Co vyčteme z vyšívané košile? Jaká setkání se dějí mezi stehy? A kdo je motanka?
-
Umíme spočítat, kdy je produktový design ECO?
Co je a co není udržitelné? Jak si stojí ECO? Je cesta k udržitelnosti, po které kráčí tuzemští designéři a designérky, trnitá a dostatečně široká?
-
Knihy a slova zrají v krajině jako zemská vína. V čem je síla regionální literatury?
O literatuře vzešlé z konkrétní krajiny, o slovech a obrazech, která z ní rostou jako zemská vína. Z jakých knih a vín můžeme vyčíst kvalitu půdy, sílu slunce a větru?
-
Prázdnota je hutná: zenové obrazy v Praze i v nás
Jak výstavu ZENGA reflektuje kurátorka a dvě tuzemské umělkyně, které mají k Japonsku blízko?
-
V Česku je spousta nevyužitých pozemků, které by mohly fungovat jako komunitní zahrady
V komunitních zahradách roste vedle zeleniny a kopretin i potenciál – mohou sloužit k integraci i relaxaci. Pohled do zeleně měst přináší ArtCafé Terezy Liškové.
-
Krajina ve skle a sklo v krajině: drahokámky z Jizery, vrásnění váz čedičem i lesní hřbitov sklářů
Tereza Lišková si povídá o sklářské tvorbě a krajině s umělkyněmi Zuzanou Kubelkovou, Barborou Tydlitátovou a Petrem Novým z Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
-
Malé zázraky z přediva občanské společnosti: během týdne se staly věci, které jinak trvají rok
Jak místní spolky a kulturní kolektivy reagují na potřeby lidí přicházejících z válkou zmítané Ukrajiny? Odpovědi hledá ArtCafé Terezy Liškové.
-
Malovat mě baví, hodně! České art brut stojí stále na periferii, zápal ani talenty ale nepostrádá
Art brut, syrové umění nebo také umění v původním stavu. Jak se mu daří v Česku a ve světě? Odpovědi nabízí ArtCafé Terezy Liškové.
-
Máme technologie bohů. Ve slabé chvíli nám ale lépe než mobil může posloužit i plyšák
Patří telefon mezi naše bližní? ArtCafé Terezy Liškové se zastavuje u tématu přehlcení mediálními obsahy, digitálních technologií i u intimního vztahu člověka a telefonu.
-
Příběhy ze sci-fi knih a filmů se nápadně podobají současnosti. Nechť utopie převáží nad dystopií!
Tereza Lišková se v ArtCafé spolu s hosty zastavuje u sci-fi festivalu Future Gate, nakladatelství Gnóm! a dětské knihy UFONI.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »