Ester Havlová, Eclectic Gallery a Malé věci

30. duben 2011

V úvodu první květnové Řeči věcí uslyšíte rozhovor Jana Tůmy s Ester Havlovou, fotografkou specializující se zejména na zachycování architektury.

Práci Ester Havlové ocenila i porota ceny Czech Grand Design, když ji vyhlásila jako nejlepší fotografku roku 2010.

V následujících minutách vás pozveme na Malou Stranu, do galerie Eclectic, která kromě knih či designového sklad vystavuje i originální šperky.

„Málokdo na smrtelné posteli litoval, že nechodil víc do kanceláře,“ říká architekt Michal Šiška. Vyražte ven, na výlet a všímejte si malých věcí, protože ty leckdy dovedou spouštět věci velké. Tak by se dalo stručně shrnout poselství jeho projektu Malé věci v krajině, který vám Jaroslava Haladová představí v závěrečné třetině pořadu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.