Čas prázdných kostelů. O soucitu a solidaritě v kázáních a zamyšleních Tomáše Halíka

15. duben 2022

Čas prázdných kostelů, ze kterého vybíráme tři příspěvky do velikonočního času, je ucelený soubor kázání a zamyšlení z Velikonoc roku 2020. Jednotlivá nedělní zastavení, která byla původně přenášena on-line z prázdného pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora, reflektují nejvýznamnější křesťanské svátky i s ohledem na dobu koronavirové pandemie. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Tomáš Halík
Připravila: Vladimíra Bezdíčková
Režie: Vít Vencl
Premiéra: 13. 4. 2022

Tomáš Halík je přesvědčen, že Boží výzvou této doby je snažit se proměnit proces globalizace v proces komunikace a empatie, usilovat o soucit a solidaritu. Svá autorská kázání z doby před dvěma lety v rozhlasové podobě aktualizuje o současné dění, v němž potřeba soucitu a solidarity vyvstává ještě naléhavěji.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová