Bohuslav Martinů: Fresky, Paraboly, Rytiny

17. listopad 2021

Nové CD Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dirigenta Tomáše Netopila. Recenzi připravil Petr Veber. 

(…) Podobně monotematický titul, jakým je CD s Předehrou, Freskami Piera della Francesca, Skálou, Parabolami a Rytinami, je docela vzácný. Tomáš Netopil za pultem rozhlasových symfoniků odvádí spolehlivou práci, nesenou muzikantským entusiasmem, navzdory určité realističnosti nezastíraným vztahem ke krásám hudby Bohuslava Martinů, náročnou perfekcí, vyzrálými zkušenostmi i spontánní hudebností, kterou v sobě nijak nedusí. A rozhlasoví symfonikové jsou s ním evidentně zajedno. Hudba jim vyznívá dostatečně plasticky, proměnlivě a barevně na to, aby jejich nahrávka mohla upoutat ty, kteří pozdní tvorbu Bohuslava Martinů neznají, a potěšit ty, kteří ji milují. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Supraphon.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...