BáSnění Martina Trdly

11. únor 2022

Texty Kateřiny Málkové, Petera Gehrische, Kateřiny Bolechové a také své dva vlastní čte a komentuje básník Martin Trdla, jeden ze zakladatelů 1. libereckého festivalu poezie.

Martin Trdla (1985) pochází z Jablonce nad Nisou a žije v Liberci. Vydal básnickou sbírku Průběžná zpráva o stavu území (2021) a edičně připravil almanach Básníci nejsou mimozemšťané (2021). Některé jeho texty byly přeloženy do němčiny a vyšly v dvojjazyčné čítance Krajina našich slov / Landschaft unserer Worte (2019). Publikoval také v řadě literárních periodik a almanachů.

Martin Trdla je předsedou a jedním ze zakládajících členů Libereckého autorského kruhu (LAK), s nímž ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci vydává literární čtvrtletník Světlik. Je též spoluzakladatelem a spoluorganizátorem básnického bienále 1. liberecký festival poezie, který se koná pod záštitou dua Veselá Trdla.  

ÚDAJE O VYDÁNÍ

Kateřina Málková: Placky schlíplých hodin (publikováno v časopisu Světlik, číslo 80, Krajská vědecká knihovna Liberec, LAK 2021) 
Kateřina Bolechová: Co když (ze sbírky Strop nade mnou jednou zmizí, Měsíc ve dne 2016)
Peter Gehrisch: Známka života (ze sbírky Břemeno paměti, Městská knihovna Varnsdorf  2017, překlad Milan Hrabal)
Martin Trdla: Oběd (ze sbírky Průběžná zpráva o stavu území, Petr Štengl  2021)
Martin Trdla: Dolování (publikováno na facebookovém profilu Martina Trdly)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?