Zuzana Růžičková - Grande dame de clavecin

11. leden 2022

Světová legenda cembalové hry Zuzana Růžičková vypráví o J. S. Bachovi, o hudbě a hodnotách života. Připravila Stanislava Střelcová.

Pořad byl poprvé vysílán v lednu roku 2017. Tehdy redaktorka Stanislava Střelcová připravila se světoznámou cembalistkou, pianistkou a klavírní pedagožkou Zuzanou Růžičkovou Akademii u příležitosti jejího životního jubilea, které připadlo na 14. ledna 2017. V září téhož roku nás Zuzana Růžičková opustila, ale možnost připomínat si její umění a myšlenky máme díky rozhlasovému archivu. Setkání se pochopitelně týkalo Johanna Sebastiana Bacha, ale i obecněji pojatých témat, např. hudby samotné a životních hodnot.
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.