ŽIVĚ: Hlasem ke světlu. Vox Luminis a Freiburger Barockorchester se představí na Pražském jaru

25. květen 2022

V předvečer křesťanského svátku Nanebevstoupení Páně zazní na festivalu Pražské jaro díla barokních mistrů, která toto mystérium zpřítomňují. Kompozice Johanna Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna a Heinricha Ignaze Franze Bibera přednesou špičkoví hudebníci specializující se na dobovou interpretační praxi. Přímý přenos vysíláme 25. května od 20:00. 

Z důvodu autorských práv není možný zpětný poslech koncertu.

Účinkuje Belgický vokální soubor Vox Luminis s uměleckým vedoucím Lionelem Meunierem, jejichž motem je „skrze Hlas získat přístup ke Světlu“, a legendární Freiburger Barockorchester s koncertní mistryní Leilou Schayegh. Rozhovor s houslistkou přinese vltavská přestávka koncertu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.