Ať žije architektura!

02431728.jpeg
02431728.jpeg

Čím vzdát hold architektuře? Ideálně její návštěvou, řekli si v občanském sdružení KRUH a naplánovali na neděli 2. října velkolepou celorepublikovou akci – exkurze po zajímavých stavbách, procházky a vyjížďky s architekty, to vše pod hlavičkou Dne architektury.

I Česká republika se tak přidá k oslavám Světového dne architektury, který Mezinárodní svaz architektů každoročně vyhlašuje na první pondělí měsíce října.

Vypravit se s odborníky mezi domy můžete v Praze, Brně, Ostravě či Plzni, ale taky třeba v Humpolci, Krnově, Chomutově nebo Černošicích. Kompletní program procházek najdete na webu www.denarchitektury.cz.

Projektu se zúčastní desítky architektů a čtyři z nich přijdou do úterní Čajovny 13. září. Celou akci představí Marcela Steinbachová, členka studia Skupina a zakladatelka Občanského sdružení KRUH. Do Jablonce vás pozve Jakub Chuchlík z architektonické dílny IUCH. Projížďku busem po Pardubicích a okolí organizují a o své práci přijdou promluvit Petr Pinkas a Jan Žalský ze studia PZA. A jak se daří skupině architektů zachraňovat chátrající pivovar v Lobči u Mšena na Kokořínsku se dozvíte od členů ateliéru Riofrio.