Zdeněk Burian 120: kreslil indiány a slony, mimo Evropu se ale nikdy nepodíval
Saša Michailidis se ptá odborníka na Zdeňka Buriana Rostislava Walicy a Ondřeje Müllera ze společnosti Albatros Media. Lovci mamutů, Vinnetou, Dva roky prázdnin, Knihy džunglí… Tyto knihy máme spojené se jménem Zdeňka Buriana. Dnes si připomínáme 120 let od jeho narození. Co je tak výjimečného na tvorbě malíře a ilustrátora pravěku? Jaký je dnes zájem o knihy s jeho ilustracemi? A proč byste si měli dát pozor na padělky právě jeho díla?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Formoval celosvětové vidění pravěku, říká o malíři Burianovi Rostislav Walica
Pojedete-li okolo Hořic v Podkrkonoší, stavte se v muzeu na Dobrodružství pravěku. Do koncepce výstavy věnované malíři Zdeňku Burianovi promluvil i host Rostislav Walica.
-
100. výročí úmrtí spisovatele Karla Maye
Byly doby, kdy Karla Maye znal každý německý kluk. Spisovatel ze saské části Krušných hor slaví letos dvojnásobné kulaté výročí, zemřel 30. března 1912, a narodil s...
-
Umění padělat. Odhalte falza ve výtvarném umění s Terezou Hofovou v nové podcastové sérii
Poznejte stinnou stránku obchodu s uměním a příběhy mistrovských padělatelů i podvedených v celé řadě medializovaných kauz.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka