Závěr festivalu Concentus Moraviae

1. červenec 2003

Po záštitou velvyslance a vedoucího delegace Evropské komise v České republice Ramira Cibriana, ministra kultury ČR Pavla Dostála a starostů všech pořádajících měst probíhající 8. ročník Mezinárodního hudebního festivalu třinácti měst Concentus Moraviae směřuje do finále. Vyvrcholením bude závěrečný koncert, který proběhne ve čtvrtek 3.7. od 19:30 hod. na zámku v Rájci-Jestřebí.

Je-li totiž jedním z témat letošního ročníku hold židovským skladatelům, přispívajícím do pokladnice světové hudby za mnohdy strastiplných okolností, nemohl dramaturg festivalu Walter Labhart ze Švýcarska pojmout závěr přehlídky přesvědčivěji. V Rájci-Jestřebí se totiž představí v Německu působící ruský klavírista Jascha Nemtsov, zabývající se mj. díly v nacistických koncentračních táborech zavražděných skladatelů Ervina Schulhoffa, Pavla Haase či Gideona Kleina.

Klavírista Jascha Nemtsov

Na programu Nemtsovova koncertu, který se uskuteční také při příležitosti oslav 30. výročí povýšení Rájce-Jestřebí na město, jsou klavírní skladby židovských autorů jako Alexandera Kleina, Arthura Lourieho či Alexandera Weprika. S podobně sestaveným programem se Nemtsov na festivalu Concentus Moraviae blýskl už před dvěma lety - záznam koncertu uvedl i Český rozhlas. Možná nebude chybět ani nyní.

autor: (miš)
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser