Vyvážená revue Ondřeje Cihláře. Speciál ze Vzletu

21. květen 2021

Ve 34. dílu Vyvážené revue – speciál se budeme s mikrofonem vydávat od vršovického kulturního paláce Vzlet s našimi třemi hosty do terénu.

S ing. arch. Pavlem Pálavou, programátorem pražských semaforů, se projdeme po okolních ulicích a vysvětlí nám principy bezpečného řízení křižovatek. S Lubomírem Hybšmanem se pak vydáme až na pražskou Šutku do experimentálního očkovacího centra a s ing. Karlem Špinarem, zmocněncem vlády České republiky pro mimořádné situace, se posluchači dozvědí o pozadí řešení obtíží v souvislosti s vrbětickou aférou.

Na speciálu externě spolupracovali:

Rešerše hostů: Petr Prokop
Mistr zvuku v terénu: Martin Hůla
Obrazová dokumentace pro rozhlasové vysílání: Martin Bražina

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.