V rozhlase máte jen představu, hlas, slovo a v něm gesto. Když ho netrefíte, všechno je špatně, říká herec Stanislav Šárský
Kus republiky sjezdil nejprve jako kluk kvůli tatínkově profesi vojáka, později kvůli profesi své – první angažmá po absolutoriu DAMU měl ve Zlíně, odkud se pak stěhoval do Ostravy. Domov je ovšem pro držitele Thálie za celoživotní mistrovství Stanislava Šárského všude tam, kde má dobrou práci. Kde, jak říká jeden z jeho učitelů, nedochází k mírnému opocení, ale k pocení krve. O divadle, rozhlase i o práci v ČKD s panem Šárským ve Vizitce mluvila Eva Lenartová.
Související
-
Martin Huba: Když IQ diváka ničíte lacinými inscenacemi, proč by se zajímal o Dostojevského?
U herce je nejdůležitější jeho niterné rozpoložení, pak verbální projev, říká herec, režisér a pedagog Martin Huba, který loni obdržel na AMU čestný doktorát.
-
Největší radost? Vymýšlení vlastních světů. Nelhat si do kapsy jsem se naučil v Minoru, říká Vodička
Petr Vodička vyrostl ve stínu dukovanských věží, jako dítě žil chvíli na Dálném východě. Studoval jadernou fyziku i humanitní vědy, ale vždycky si přál být umělcem.
-
Angažmá v Dejvickém divadle je pro mě krok z komfortní zóny, říká herec Tomáš Jeřábek
Jeho tvář je úzce spojená s postavou úlisného bankéře v jedné reklamní kampani, své síly ale Tomáš Jeřábek vkládá hlavně do divadelního a filmového herectví.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.