V dospívání jsem chtěl být hudební skladatel, dodnes mi to přijde jako nejlepší věc na světě, říká režisér Bohdan Karásek

17. leden 2024

Svůj první velký film Karel, já a ty natočil Bohdan Karásek až po čtyřicítce. „Jediné, co zbývá, když se nedaří, je být trpělivý a nepřestávat věřit ve svou hvězdu,“ řekl Haně Slívové ve Vizitce, kde mluvil také o své režijní práci na krimi podcastu Mizení, na němž si cení i existenciální roviny a pohledu do bolavých duší, o nultých letech, které nepřály mladé tvorbě, o lásce k Bohuslavovi Martinů, o oblíbeném filmu Boy Meets Girl či o chystaném snímku Mistryně.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.