V Číně jsem natáčela tajně, o povolení jsem se ani nesnažila. Vízum už znovu asi nedostanu, říká dokumentaristka Haruna Honcoop

19. říjen 2023

Haruna Honcoop se narodila v Praze, má japonského otce a sinologii vystudovala proto, že ji nevzali na japanologii. V dospívání hltala artové filmy v kině Ponrepo a i pod vlivem jihlavského festivalu se záhy přihlásila na FAMU. Témata spojená s Čínou a Japonskem a s její oblíbenou architekturou zpracovává dlouhodobě, dokument Olympijský mezičas o sportovních stavbách bez budoucnosti má premiéru právě na MFDF Ji.hlava. S autorkou mluvil ve Vizitce Ondřej Cihlář.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.