Uvažovat odvážně a nepodléhat trendům. Poselství SIALu je trvalé, říká architekt Jiří Suchomel. Jeho stavby předběhly dobu
Architektura mu přišla srozumitelná, a proto po ní jako mladý hoch sáhl. Na konci 60. let se s touhou po světové kvalitě přidal do smečky „čudlů“ při týmu Karla Hubáčka, autora ještědského vysílače, ale také „dobrého člověka“. V 70. letech postavil nadčasový nízkoenergetický kulturní dům. Nabízel i další, ale o ekologické stavby tehdy nikdo nestál. Před 30 lety spoluzaložil a vedl libereckou Fakultu architektury a dnes Jiřího Suchomela do Vizitky pozval David Hamr.
Související
-
Dělat věci jednoduše mě naučila Alena Šrámková, s lávkou HolKa jsem spokojený, říká architekt Tej
Národní cenu za architekturu letos získala Štvanická lávka v Praze, která je dílem autorů Petra Teje, Marka Blanka, Jana Mourka, Aleše Hvízdala a Jana Hendrycha.
-
Je třeba vrátit se k patnáctiminutovému městu krátkých vzdáleností, říká architekt Osamu Okamura
Osamu Okamura učí architekturu a urbanismus. S Ondřejem Cihlářem mluvil ve Vizitce i o dostupném bydlení a důležitosti sousedských komunit.
-
Stanislav Fiala: Architektura je hra. Když člověk umí improvizovat, nikdy se nezadrhne
„Na okolních střechách byl nepořádek, žádná nádherná krajina červených střech. To mě přesvědčilo, že v tomhle nepořádku musíme zkusit udělat něco, co potěší srdce.“
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.