Uvádíme jedno z nejdůležitějších děl historie hudby, říká k nastudování Tristana a Isoldy Petr Popelka

7. říjen 2024

Filozof Friedrich Nietzsche kdysi charakterizoval Wagnerovu operu Tristan a Isolda jako „nebezpečně fascinující“ a „hrůzně i sladce nekonečnou“. A věřme, že přesně takové bude i koncertní provedení třetího dějství této opery, které dnes zazní v pražském Rudolfinu. Završí se tak tříletý projekt Symfonického orchestru Českého rozhlasu, jehož cílem je postupně nastudovat celé toto Wagnerovo monumentální dílo.  Více v příspěvku Daniela Jägera.

Ve třetím dějství Wagnerovy opery Tristan a Isolda, které je na programu koncertu SOČRu od 19.30 v pražském Rudolfinu, se představí tenorista Michael Weinius, sopranistka Elisabeth Teige, mezzosopranistka Ester Pavlů a další sólisté. SOČR bude dirigovat Petr Popelka. Koncert vysíláme na Vltavě v přímém přenosu.

Hlavní představitelé opery Tristan a Isolda
autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.