Uvádíme jedno z nejdůležitějších děl historie hudby, říká k nastudování Tristana a Isoldy Petr Popelka
Filozof Friedrich Nietzsche kdysi charakterizoval Wagnerovu operu Tristan a Isolda jako „nebezpečně fascinující“ a „hrůzně i sladce nekonečnou“. A věřme, že přesně takové bude i koncertní provedení třetího dějství této opery, které dnes zazní v pražském Rudolfinu. Završí se tak tříletý projekt Symfonického orchestru Českého rozhlasu, jehož cílem je postupně nastudovat celé toto Wagnerovo monumentální dílo. Více v příspěvku Daniela Jägera.
Ve třetím dějství Wagnerovy opery Tristan a Isolda, které je na programu koncertu SOČRu od 19.30 v pražském Rudolfinu, se představí tenorista Michael Weinius, sopranistka Elisabeth Teige, mezzosopranistka Ester Pavlů a další sólisté. SOČR bude dirigovat Petr Popelka. Koncert vysíláme na Vltavě v přímém přenosu.
Související
-
Tristan a Isolda. První jednání Wagnerovy opery v podání rozhlasových symfoniků
Všechna tři jednání Wagnerovy opery, a to postupně, ve třech sezonách rozhlasových symfoniků připravuje s orchestrem šéfdirigent Petr Popelka.
-
Tristan a Isolda. Koncertní provedení 2. dějství opery Richarda Wagnera
Druhé dějství z revolučního díla, které ve své době způsobilo převrat a navždy změnilo chápání opery jako hudební i divadelní formy.
-
Tristan a Isolda – završení velkolepého projektu
Každá z dosavadních sezon Petra Popelky v čele Symfonického orchestru Českého rozhlasu přinesla jedno dějství Wagnerova Tristana a Isoldy v koncertním provedení.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.