Svetlana Fialová

8. březen 2011

Další z řady slovenských umělců, kteří se zařadili do kontextu české tvorby je mladá umělkyně Svetlana Fialová (*1985, Košice).

Nejprve studovala v Ateliéru grafiky a experimentální tvorby Rudolfa Sikory v Košicích. Magisterský diplom ale získala až na pražské AVU ve škole Vladimíra Skrepla. Mimo svoji tvorbu, kterou směřuje zejména na kresbu, malbu a instalaci, uspořádala v roce 2009 také putovní výstavu po třech evropských městech Současná kresba – Košice/Praha/Budapešť. Roman Štětina ji navštívil v jejím ateliéru na Smíchově, aby společně probrali její dosavadní tvorbu, a prohlédli si také její současné kresby a malby.

02277405.jpeg

Stránky umělkyně svefialova.blogspot.com www.makeupcollective.org

Reportáž z výstavy 217 v galerii ETC

autor: Roman Štětina
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.