Slam poetry

3. říjen 2008

...to je název soutěžního klání v autorském podání vlastního textu publiku. Jakýkoli básník, nebo lépe interpret, je vpuštěn na podium, kde musí během tří minut bez použití rekvizit ukázat, co v něm je. O vítězství nerozhoduje žádná odborná porota, ale právě samotní diváci.

V Česku se na celostátní úrovni ve slam poetry soutěží už šestým rokem. Právě teď probíhají poslední regionální kola a velké finále se chystá do brněnského klubu Fléda na 8. listopadu. Do úterní Čajovny přijdou předvést své umění a snad i prozradit osvědčené slumerké triky ti nejlepší Češi z minulých let a horcí favorité pro ročník letošník - Jakub Foll a Bohdan Bláhovec. Praktické informace doplní organizátor pražského kola Tomáš Kůs. Ptát se bude Jarka Haladová.

www.slampoetry.cz

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.