Selfíčkům odzvonilo. Natáčejte audie!

19. říjen 2015

Inspiraci pro třetí inscenaci v připravovanou v rámci projektu Bleskový Kabinet našel tvůrčí tým nakonec v okrajové, bulvární zprávičce deníku Blesk, která zachytila jistou známou osobnost pořizující si selfie na pohřbu osobnosti jiné.

Banální informace dala podnět k úvahám o fenoménu selfie jako takovém. Jaké jsou etické i technické hranice téhle posedlosti? A má popularita zachycování vlastní tváře svůj časový horizont? Připravovaná inscenace přichází s ideou nahrazení fotografií zvukovou miniaturou - takzvaným audie. Stejně jako selfíčko může, zdá se, audíčko pořídit kdokoli a kdekoli, posílat jej, sdílet, komentovat… Ovšem - nemůže mít i posedlost lovců zvuků své katastrofální důsledky? Na to se pokusí tvůrci odpovědět do pátku 23. října, kdy má poslední Bleskový Kabinet premiéru.

Další díl vysíláme 23. října v 9:30.

Autor: Eva BlechováRežie: Natália DeákováZvukový design: Filip SkuhrovecDramaturgie: Klára NovotnáHrají: Zuzana Onufráková, Apolena Veldová, Ondřej Rychlý, Martin Zahálka (a další)

V pátek 2. října odstartoval nový dramatický projekt Bleskový Kabinet. Jeho autoři vyberou článek z denního tisku, na základě kterého vzniká text rozhlasové hry. Ten se pak v dalších čtyřech dnech dočká zvukové realizace.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.