Selfíčkům odzvonilo. Natáčejte audie!

19. říjen 2015

Inspiraci pro třetí inscenaci v připravovanou v rámci projektu Bleskový Kabinet našel tvůrčí tým nakonec v okrajové, bulvární zprávičce deníku Blesk, která zachytila jistou známou osobnost pořizující si selfie na pohřbu osobnosti jiné.

Banální informace dala podnět k úvahám o fenoménu selfie jako takovém. Jaké jsou etické i technické hranice téhle posedlosti? A má popularita zachycování vlastní tváře svůj časový horizont? Připravovaná inscenace přichází s ideou nahrazení fotografií zvukovou miniaturou - takzvaným audie. Stejně jako selfíčko může, zdá se, audíčko pořídit kdokoli a kdekoli, posílat jej, sdílet, komentovat… Ovšem - nemůže mít i posedlost lovců zvuků své katastrofální důsledky? Na to se pokusí tvůrci odpovědět do pátku 23. října, kdy má poslední Bleskový Kabinet premiéru.

Další díl vysíláme 23. října v 9:30.

Autor: Eva BlechováRežie: Natália DeákováZvukový design: Filip SkuhrovecDramaturgie: Klára NovotnáHrají: Zuzana Onufráková, Apolena Veldová, Ondřej Rychlý, Martin Zahálka (a další)

V pátek 2. října odstartoval nový dramatický projekt Bleskový Kabinet. Jeho autoři vyberou článek z denního tisku, na základě kterého vzniká text rozhlasové hry. Ten se pak v dalších čtyřech dnech dočká zvukové realizace.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.