Sedmé nebe s Petrem Dorůžkou: Respect Festival už přes 20 let představuje hudbu z celého světa

5. září 2020

S Vltavou spolupracuje už od roku 1988. Po celou dobu připravoval pořad Hudba na pomezí zaměřený na nezařaditelné nahrávky s kořeny v rocku, soudobé hudbě a etnických kulturách, později se začal orientovat na world music. Ve stejném duchu se ponesou i Dorůžkova vydání Sedmého nebe.

Čtěte také

V tom aktuálním zve posluchače na pražský Respect Festival, který už přes 20 let představuje hudbu z celého světa, i na další koncerty. Zazní třeba i hudba z jihu afrického kontinentu, ze Zimbabwe, země bohaté na zajímavou hudbu a vokální tradice. Právě na a capella zpěvu si zakládá tamní skupina Black Umfolosi.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.