Sedmé nebe s Petrem Dorůžkou: Respect Festival už přes 20 let představuje hudbu z celého světa

5. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Dorůžka
0:00
/
0:00

S Vltavou spolupracuje už od roku 1988. Po celou dobu připravoval pořad Hudba na pomezí zaměřený na nezařaditelné nahrávky s kořeny v rocku, soudobé hudbě a etnických kulturách, později se začal orientovat na world music. Ve stejném duchu se ponesou i Dorůžkova vydání Sedmého nebe.

Čtěte také

V tom aktuálním zve posluchače na pražský Respect Festival, který už přes 20 let představuje hudbu z celého světa, i na další koncerty. Zazní třeba i hudba z jihu afrického kontinentu, ze Zimbabwe, země bohaté na zajímavou hudbu a vokální tradice. Právě na a capella zpěvu si zakládá tamní skupina Black Umfolosi.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...