Sedmé nebe Roberta Nebřenského: Vítězný únor

28. únor 2018

Největší audioportál na českém internetu

Robert Nebřenský | Foto: Tomáš Vodňanský, Český rozhlas

Sedmé nebe Roberta Nebřenského. Vítězný únor

Východiskem úvah nad vybranými hudebními ukázkami Sedmého nebe Roberta Nebřenského bylo výročí tzv. Vítězného února, jak se dříve říkávalo komunistickému puči v roce 1948.

Po dvou budovatelských písních zazněly vtipné a osobité komentáře zpěváka a kytaristy skupiny Vltava k písním z blízkých i vzdálených zemí: z Bulharska, Maďarska, Rumunska i jižní Indie. Výběr opět zakončí známá filmová melodie.

Sedmé nebe

Sedmý den v týdnu o sedmé hodině večerní se známí hudebníci podělí o své aktuální hudební zážitky.

Štědrovečerní Sedmé nebe s Robertem Nebřenským: Ježíšek for Prezident

Sedmé nebe s Robertem Nebřenským

Která hudební skupina se jmenuje stejně jako naše stanice? Vltava! A její zakladatel se jmenuje Robert Nebřenský. Zpěvák a kytarista, autor většiny písní, účinkuje i jako herec, ať již s divadlem Sklep nebo v řadě filmů.



Velmi osobní hudební postřehy hudebníků, mezi kterými jsou skladatel a výtvarník Vladimír Franz, zpěvačka a skladatelka Sára Vondrášková, zpěvák a kytarista skupiny Vltava Robert Nebřenský, dále Ondřej Havelka a Pavel Klikar nebo Monika Načeva.

autoři: Robert Nebřenský , Český rozhlas Vltava

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.