Radiodokument poprvé v Jihlavě

25. říjen 2012

Český rozhlas představuje 1. ročník přehlídky Radiodokument v rámci MFDF Jihlava. kino Dukla – sál Edison / Jihlava 25.—27. říjen 2012

Český rozhlas během letošního Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů představil 1. oficiální ročník přehlídky radiodokumentů. Ve čtyřech poslechových blocích byly uvedeny původní české rozhlasové dokumenty i to nejzajímavější z evropské produkce.

02755389.jpeg

Přehlídku zahájil dokument z cyklu Příběhy 20. století, který formou záznamů autentických výpovědí zprostředkovává osudy jednotlivců na pozadí událostí doby. Kreativitu současných českých tvůrců bude mapovat druhý blok, který představí různé přístupy k práci se zvukem a hudbou.

Zahraniční přesah přinesly opravdové lahůdky, například unikátní vyprávění dávné lásky Leonarda Cohena, zachycené v norském dokumentu Na shledanou, Marianne ve výběru z tvorby severských dokumentaristů. V sobotním kurátorském bloku se špičkový německý dokumentarista Jens Jarisch zabýval otázkou, zda je vůbec možné pravdivě zobrazit realitu; v ukázkách ze své tvorby nabídl zvukový obraz drogové scény a života prostitutek v berlínském Kreuzbergu.

Leták s programem ke stažení v pdf:

Spustit audio