Rádio Zapětpůlnoc: Dovolená

23. červenec 2021

Čtvrtý pátek v měsíci se o Rádio Dada jako vždy stará skupina Zapětdvanáct se svým Rádiem Zapětpůlnoc. Protože je polovina prázdnin, dovolené jsou v plném proudu. A dovolenou intenzivně potřebují i tvůrci našeho pořadu. Jsou rozlítaní na všechny strany, nestíhají nic...

A tak se mikrofonu ujal hlavně Bořek, který ovšem taky nestíhá. Snad se tedy nahlásí aspoň cestou na svou dovolenou. Ani ve výjimečném výletním díle ale nezůstaneme ochuzeni o tradiční rubriky jako je „Auto-moto revue, nebo spíš auto, protože moto nerozumim“, „Volání věštce aneb neúprostný osud“ nebo „Lanýžek slasti“. Ať už tedy máte svou dovolenou za sebou, nebo vás teprve čeká, v premiérové hodince si můžete s Vltavou a Rádiem Zapětpůlnoc udělat ještě jednu.

autoři: Soubor 11:55 , Klára Fleyberková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.