Pražské jaro ve fonotéce Českého rozhlasu. Výběr unikátních snímků v průřezu festivalovou historií

19. květen 2024

Až v nebezpečí si uvědomíte sílu hudby…To v Praze řekl světový pianista Artur Rubinstein. Je jedním z mnoha, kteří jsou zachyceni na unikátních rozhlasových snímcích v sedmdesátileté historie festivalu Pražské jaro. 

Jako každý rok touto dobou provázíme Pražské jaro sérií premiérových Poledních koncertů, kde přinášíme vzácné nahrávky z pražskojarních koncertů v minulých letech. Datové rozpětí je opět široké – nejstarší snímek je z roku 1964, nejmladší nese vročení 1982. Záznamy, s největší péčí skladované v naší fonotéce, jsou naším rodinným stříbrem, nikdy nebyly vydány na komerčních nosičích. Díky nim máte šanci ocitnout se s festivalovým publikem znovu v některé z pražských koncertních síní a slyšet prvořadé pěvce, instrumentalisty i ansámbly.

Díky našim snímkům si můžete zpřítomnit vlastní vzpomínky, pokud jste třeba na daném koncertu osobně byli. Spolu s Rubinsteinem na nás čekají Martina Arroyyo, Nicolai Gedda, Christian Ferras, Drážďanský Kreuzchor, Emil Gilels, Jean Martinon, Slovenská a Česká filharmonie či Panochovo kvarteto.

Spustit audio

Související