Pracovna: Ve studiu DJ, skladatele, producenta a multimediálního umělce Tomáše Dvořáka aka Floexe
Tomáš Dvořák (1978) známý jako Floex patří mezi nejvýraznější osobnosti na české hudební scéně. Klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec si svůj pseudonym složil z anglických slov float (plout) a experiment. Věnuje se hned několika žánrům i oborům. Jeho znělky provází už čtyři roky posluchače Českého rozhlasu Vltava.
Pohybuje se na hranici mezi elektronickou a akustickou hudbou. Nejen v Čechách ale i v zahraničí se proslavil jako autor hudby k slavným počítačovým hrám jako jsou Samorost 2 a 3, Machinarium a novinky Phonopolis z dílny českého herního studia Amanita Design. Dvořák ale vydává i vlastní alba (Zorya, A Portrait od John Doe) a založil také sextet složený ze smyčců, dechů, vibrafonu a elektroniky nazvaný Floex Ensembl.
Čtěte také
S tímto komorním tělesem i často vystupuje robot Josef, což je postava z hry Machinarium. Tato „loutka“ o velikosti malého dítěte usedá za bicí a to někdy v případě DJ vystoupení Tomáše Dvořáka. Vystudoval Institut základů vzdělanosti na UK, zvuk na FAMU a ateliér nových médií Michaela Bielického na AVU. Floex tak často propojuje hudbu s vizuálním uměním a vytvořil hned několik hudebních interaktivních instalací a performancí (Živá partitura, Křižovatka, Archifon…). Skládá také hudbu pro filmy a spolupracuje s výtvarníky (například s Federico Díazem na projektu Turbulence).
Do jeho studia v rodinném domě na okraji Prahy nahlédla také naše reportérka Zuzana Filípková.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
David Žák: Muž nad městem. Příběh bývalého estébáka
-
Smíme si půjčit vašeho manžela? Poslechněte si povídky anglického spisovatele Grahama Greena
-
Případy Sherlocka Holmese, otce Browna, slečny Marplové a dalších anglických detektivů
-
Psí voják Filip Topol. Portrét hudebníka, básníka a sebevraha životem
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka