Pracovna: Ve studiu DJ, skladatele, producenta a multimediálního umělce Tomáše Dvořáka aka Floexe
Tomáš Dvořák (1978) známý jako Floex patří mezi nejvýraznější osobnosti na české hudební scéně. Klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec si svůj pseudonym složil z anglických slov float (plout) a experiment. Věnuje se hned několika žánrům i oborům. Jeho znělky provází už čtyři roky posluchače Českého rozhlasu Vltava.
Pohybuje se na hranici mezi elektronickou a akustickou hudbou. Nejen v Čechách ale i v zahraničí se proslavil jako autor hudby k slavným počítačovým hrám jako jsou Samorost 2 a 3, Machinarium a novinky Phonopolis z dílny českého herního studia Amanita Design. Dvořák ale vydává i vlastní alba (Zorya, A Portrait od John Doe) a založil také sextet složený ze smyčců, dechů, vibrafonu a elektroniky nazvaný Floex Ensembl.
Čtěte také
S tímto komorním tělesem i často vystupuje robot Josef, což je postava z hry Machinarium. Tato „loutka“ o velikosti malého dítěte usedá za bicí a to někdy v případě DJ vystoupení Tomáše Dvořáka. Vystudoval Institut základů vzdělanosti na UK, zvuk na FAMU a ateliér nových médií Michaela Bielického na AVU. Floex tak často propojuje hudbu s vizuálním uměním a vytvořil hned několik hudebních interaktivních instalací a performancí (Živá partitura, Křižovatka, Archifon…). Skládá také hudbu pro filmy a spolupracuje s výtvarníky (například s Federico Díazem na projektu Turbulence).
Do jeho studia v rodinném domě na okraji Prahy nahlédla také naše reportérka Zuzana Filípkovou. Reportáž z této návštěvy si můžete pustit zde…
Související
-
Pracovna: S duem SKUTR na zkoušce ve Státní opeře Praha
Oceňované režisérské duo SKUTR má na svém kontě jak svou autorskou tvorbu, tak klasická díla. Pouštějí se do nejrůznějších žánrů od činohry po operu.
-
Pracovna: V ateliéru Jana Budaře
Herce Jana Budaře známe hlavně z filmových rolí. Není ale zdaleka jen herec a režisér. Rád maluje, ale také zpívá skládá a hraje na piano.
-
Pracovna: V ateliéru malíře a grafika Patrika Hábla
Výtvarník Patrik Hábl (1975) patří na naší umělecké scéně k nejvýraznějším malířův střední generace. Znají ho ale i za hranicemi.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.