Pod kontrolou

10. červen 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Herci Marin Myšička, Martin Stránský a režisér Dimitrij Dudík
0:00
/
0:00

Richard Komárek

…a hlavně nenápadně!

V obchodě.

Vedoucí: Nejdůležitější je chovat se jako běžný zákazník, rozumíte. Prostě si vezmete nákupní vozejk a budete tu nepozorovaně chodit mezi regálama.

Nováček: Aha, no dobře.

Vedoucí: Ale dejte si do něj ňáký věci, prázdnej vozejk je moc nápadnej. Já třeba ještě dělám, že si vezmu takhle z regálu plechovku a jako si čtu složení nebo datum spotřeby.

Nováček: (uznale) Hm, to je chytrý.

Vedoucí: Tak – hlavu vzhůru a pořádně se do toho vopřete. Jste obchodní detektiv, že jo, ne ňáký vořezávátko. Za chvíli už poznáte cíl na první pohled. No třeba támhle ten… ten je úplně jasnej.

Nováček: Jo. A co mám dělat?

Vedoucí: Dyť jsem vám to řek – nakupovat! Teda jako. To je to nejtěžší… nakupovat a eště u toho sledovat.

Nováček: Dělám to dobře?

Vedoucí: Ukažte? (kouká z odstupu, nespokojeně) Má to pořád rezervy. Když si ten obal čtete, tak vůbec nevypadáte, že vás to zajímá. Já vám to teda vůbec nevěřim.

Nováček: (snaživě) Já se do toho dostanu, nebojte se.

Vedoucí: Dobrý taky je trochu pohybovat rty, jako že si to fakt čtete… takhle… (chvilka trapného ticha, jen šum obchodu)

Nováček: (odkašle) Ehm, nerad to říkám, ale asi nám zmizel…

Vedoucí: Kdo? … Jo... Ahá… Nó, víte, obchoďák je stejně pojištěnej. Jenže kdyby tu nebyla hlídací agentura, tak tu pojistku nedostane.

Nováček: (prozře) Aha. A co mám teda vlastně dělat?

Vedoucí: Dyť vám to říkám! Prostě nakupovat a sledovat... nenápadně! Jasný?


Osoby a obsazení:
Vedoucí: Martin Stránský
Nováček: Martin Myšička

Autor: Richard Komárek
Režie: Dimitrij Dudík
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Mistr zvuku: Radek Veselý
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Produkce: Radka Tučková


>> Zpět na hlasování

autoři: Klára Novotná , Richard Komárek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...