Pianistka Nikol Bóková zahraje s triem v rozhlasovém Radiocafé. Přijďte na koncert

5. listopad 2021

Objev české jazzové scény posledních let, pianistka Nikol Bóková, představí na svém živém vystoupení v Radiocafé průřez repertoárem svých úvodních dvou alb. Doposud na koncertech uváděla oba repertoáry vždy odděleně.

10. listopadu od 19:00
Vinohradská 12, Praha
Vstupné zdarma

Návštěvníci se musí prokázat písemným dokladem, že splňují jednu z následujících podmínek:
• 14 dní od ukončeného očkování
• do 180 dní od prodělání onemocnění COVID 19
• negativní antigenní test starý nejvýše 24 hodin, nebo negativní PCR test starý nejvýše 72 hodin.

Proč se o Nikol Bókové mluví jako o objevu? Coby původně klasická pianistka se na konci druhého desetiletí setkala s členy stále vlivnější česko-rakouské kapely Purple Is the Color, basistou Martinem Kociánem a hráčem na bicí nástroje Michałem Wierzgoněm. Povedlo se jim aktualizovat styl hudebního post-romantismu, což je mezi českými hudebníky méně obvyklý hudební přístup.

Čtěte také

O této originalitě podpořené talentem a koncepčním přístupem pak dala Nikol Bóková vědět prostřednictvím alb Inner Place (2019), Unravel (2020) i díky poslední odlišné desce Prometheus (2021) a je nutné uznat, že ve všech třech případech vždy překvapila. Vloni se jejímu debutu dokonce dostalo prestižního ocenění v podobě nominace na jazzového Anděla. Srdečně zveme na koncert.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.