Nikol Bóková. Novinku Prometheus s Radkem Baborákem či Davidem Dorůžkou nenajdete na streamovacích platformách

3. červen 2021

Skladatelka, pianistka a překvapující objev české hudební scény využívá své raketově rostoucí popularity a pro iniciativu zaměřenou k nápravě přehnaně tvrdých podmínek streamovacích služeb získává přední české hudebníky. Na novince Prometheus navíc umělecky posouvá svoje teprve nedávno dobyté hranice.

Poslouchejte celé album Prométheus Nikol Bókové na Vltavě!
V Jazzovém podvečeru Václava Vraného 3. 6. 2021
V pořadech Mozaika během celého týdne (vybírá Jan Kyncl) od 7. 6. 2021.

Nastavení streamingových služeb vůči autorům nepovažuji za správné. Desetitisíce přehrávání se vrací umělcům v desítkách korun. Věřím, že nevyhnutelně musí dojít k revoluci, jinak možnost tvořit bude pro autory stále náročnější. Ano, považuji streamingové služby za neoddělitelnou součást našich životů a za pár měsíců bude Prometheus k poslechu i online. Chci ale vzdát velké díky těm, kteří zakoupením CD, LP nebo celého digitálního alba nezískají jen hudbu, ale zároveň tím podpoří umělce a jejich vydavatele. A já všem těmto lidem děkuji.
Nikol Bóková

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.