Petr Placák – Ladislav Horáček: Přece tady nebudeme sedět nasucho

22. listopad 2019

Ladislav Horáček založil Paseku, první soukromé nakladatelství, po listopadu 89. Co tomu předcházelo a co bylo potom, o tom se hovoří v knize, která vznikla původně jako rozhovor s historikem a publicistou Petrem Placákem. Vyprávění o životě, knížkách, komunistech, práci a lidech kolem v podání Miroslava Hanuše poslouchejte online po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Nakladatel Horáček v knize rekapituluje svá vysokoškolská studia, práci v Univerzitní (dnes Národní) knihovně i ve Středočeském nakladatelství v období reálného socialismu, zážitky z doby uvolněných 60. let i aktivity v rámci Protialkoholní společnosti doktora Řimsy. Objasňuje také dění po listopadové revoluci, začátky podnikání i celoživotní zaujetí osobností malíře Josefa Váchala.

Účinkuje: Miroslav Hanuš

Připravila: Vladimíra Bezdíčková
Natočeno v roce 2019.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová