Pavla Jazairiová: Izrael a Palestina, Palestina a Izrael

18. květen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03433415.jpeg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Výběr textů z knihy někdejší reportérky Českého rozhlasu Pavly Jazairiové, která zachytila své zážitky a zkušenosti z cest na Blízký východ. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Pavla Jazairiová (1945) je česká spisovatelka, někdejší redaktorka a reportérka Československého, posléze Českého rozhlasu. Ve své zpravodajsko-publicistické činnosti se soustředila na oblast Afriky, Blízkého a Středního východu. Mnohokrát byla vyslána do Izraele a Palestiny. Zážitky z těchto cest, vzpomínky na nejrůznější setkání, na atmosféru známých i odlehlých míst zúročila v knize Izrael a Palestina, Palestina a Izrael, kterou v roce 1999 vydal Radioservis.

Chci, aby se mnou čtenář nahlédl do míst, o kterých se tolik, a přesto tak málo mluví, kde lidé žijí nejen v nenávisti a strachu, ale také v naději, naplněni zlobou a zklamáním, ale i touhou.
Pavla Jazairiová v úvodu knihy Izrael a Palestina, Palestina a Izrael

Některé pasáže vztahující se ke konkrétním reáliím jsme po konzultaci s autorkou aktualizovali. Výběr textů z několika kapitol nabízíme v rámci Izraelsko-palestinského týdne na Vltavě.

Účinkuje: Kristýna Franková

Připravila: Marina Feltlová
Režie: Petr Mančal

Natočeno v roce 2018.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.