Obrazy z Dlouhé revoluce. Pražské Divadlo v Dlouhé letos oslavilo 25 let od svého vzniku
Herec Miroslav Hanuš vzpomíná na režiséra Jana Bornu
Píše se rok 1996 a v Praze na Dlouhé třídě se otevírá nové divadlo. Resp. z Divadla na Starém Městě se stává Divadlo v Dlouhé. Nové umělecké vedení Hany Burešové, Štěpána Otčenáška a Jana Borny si sem přivádí své herce. Jedním z nich je i Miroslav Hanuš. S ním v druhém dílu cyklu o historii Divadla v Dlouhé natáčela Šárka Švábová a požádala ho, aby zavzpomínal na režiséra Jana Bornu.
Související
-
Divadelní režisér a básník Jan Borna by oslavil šedesátiny. Poslechněte si jeho vzpomínky
Jeden z našich nejvýznamnějších divadelních režisérů, oceněný řadou cen, proslul hlavně jako spoluzakladatel Dejvického divadla a později Divadla v Dlouhé.
-
Do čela Činohry Národního divadla se postaví SKUTR, Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský
Poté, co současný šéf Daniel Špinar ohlásil předčasný odchod z funkce, oslovilo vedení divadla několik kandidátů. Vítěznou koncepci předložil tandem SKUTR.
-
Zítřek se nekoná. Inscenace v Divadle v Dlouhé představuje společnost v předvečer zkázy
V inscenaci Zítřek se nekoná zavede pražské Divadlo v Dlouhé diváky do sicilské rodiny těsně před zkázou. Hru spisovatele Juliena Greena inscenuje režisérka Hana Burešová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.