Zítřek se nekoná. Inscenace v Divadle v Dlouhé představuje společnost v předvečer zkázy

23. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Divadlo v Dlouhé, Zítřek se nekoná, režie Hana Burešová

Těsně před katastrofou se odehrává příběh inscenace Zítřek se nekoná. Pražské Divadlo v Dlouhé zavede diváky na Sicílii na počátku 20. století do sevřené komunity jedné rodiny těsně před zkázou. Je obrazem přejedené společnosti, která sama sebe přežila. Hru americko-francouzského spisovatele Juliena Greena inscenuje režisérka Hana Burešová.

Hra Juliena Greena zachycuje poslední chvíle jedné rodiny o Vánocích 1908, v předvečer katastrofálního zemětřesení v sicilské Messině. 

Je obrazem přejedené společnosti, která sama sebe přežila, žije na dluh, postrádá víru a soucit k slabým, chvěje se v úzkostech a předtuchách, ale vytěsňuje je stejně jako svůj strach ze smrti.

Zítřek se nekoná je jediná hra Juliena Greena, která byla přeložena do češtiny a v Divadle v Dlouhé bude mít českou premiéru. Spadá do linie společensko-kritického a duchovního dramatu, kterým se věnuje režisérka Hana Burešová a dramaturg Štěpán Otčenášek.

Spustit audio

Související