Technické skvosty a Talent Design
Do 3. dubna můžete v Moravské galerii v Brně navštívit výstavu Kamil Lhoták čili Útěcha z techniky, na které jsou Lhotákovy obrazy a ilustrace konfrontovány s autentickými technickými artefakty ze sbírky Technického muzea v Brně.
Pokud se na výstavu osobně nedostanete, projděte se po ní alespoň virtuálně s Janem Tůmou v úvodu aktuálního vydání Řeči věcí.
Z Brna se v zápětí můžete přesunout do Prahy, kde v Galerii Josefa Sudka visí kolekce fotografií architekta a zároveň významné osobnosti československé fotografie 60. let Adolfa Vrhela. Průvodcem po galerii vám bude kromě kurátora výstavy Jana Mlčocha opět redaktor Jan Tůma.
Závěrečnou část pořadu věnujeme tradičně mladým nadějím českého designu a odvážným nápadům, které dobrý design posouvají z skicáků blíž k lidem. Právě k takovým počinům patří i iniciativa studenta VŠUP Petra Háka a jeho přátel. Proč by měly studentské návrhy ležet ladem, řekli si před rokem a místo láteření na poměry začali jednat – půjčili si peníze a založili značku, pod níž se vybrané nápady skutečně realizují. Víc na webu www.talentdesign.cz a v sobotní Řeči věcí. S Petrem Hákem natáčela Jaroslava Haladová.
Nejposlouchanější
-
Umberto Eco: Foucaultovo kyvadlo. Napínavý příběh tajemných spiknutí, nebo úvaha o realitě a fikci?
-
Ladislav Grosman: Obchod na korze. Plesl a Procházková v příběhu o dobrých úmyslech ve službách zla
-
To jeli dva ve vlaku. Poslechněte si krátkou komedii Zdeňka Svěráka, který slaví 90 let
-
Zdeněk Svěrák: Posel hydrometeorologického ústavu. Komedie o jednom mystifikátorovi v důchodu
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka






