Nebýt vyděleni z říše lesa

9. červen 2023

Umělec Michal Mitro přináší zprávu o zdivočelé brněnské zahradě, která zarůstá lesem, a popisuje výzkumný projekt Open Urban Forest. We Have Never Been Forest je výstava, která je do 11. června 2023 k vidění v brněnském Domě pánů z Kunštátu –⁠ na okružní cestu expozicí zve fotograf Tomáš Hrůza. Členka společenství Les, Edith Jeřábková, probarvuje spektrum možností, jež otevírá průzkum vztahů lidského a více-než-lidského na lučním a lesním pozemku v Orlických horách.

Les, společenství pro pěstování, teorii a umění, pořádá lesní interdisciplinární sympozium s titulem Více-než-lidská zvědavost. Čtvrtý ročník se uskuteční 28. – 30. července 2023. Program sympozia sleduje tři oblasti: neuroplasticita a paměť, kreativita, zvířecí mozek a druhismus. Čtvrtou součástí je Dětská lesní skupina, která pracuje s uvedenými tématy pomocí metod přístupných mladším lidem.

Z výstavy We Have Never Been Forest (Nikdy jsme nebyli lesem) 

Michal Mitro a projekt Open Urban Forest

V momentě, kdy jsme ztichli a přestali pobíhat, dostali jsme se do intuitivního dialogu s prostředím lesa.
Michal Mitro

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.