Natočili jsme film o uhlíku, v Dubaji ale publikum nejvíc zaujalo, že táta dává nádobí do myčky, říká Marta Kovářová
„Můj film byl pokusem představit tátovu myšlenku globální uhlíkové daně s nadhledem, aby zaujala i lidi, kteří se o dané téma nezajímají,“ říká multimediální umělkyně, hudebnice, filmařka a někdejší studentka aplikované fyziky Marta Kovářová o dokumentu Jiříkovo vidění. Po konferenci v Dubaji snímek poputuje do Bruselu, ve Vizitce ale s Ondřejem Cihlářem autorka mluvila i o komunitním životě v městysu a o tom, že umělecká akce může být víc než výsledný artefakt.
Související
-
Klimatická krize přináší zajímavá témata, nejmladší režiséři jimi jsou nabití, říká Ivan Buraj
Jako dítě trávil prázdniny u excentrické pratety, která ve svém domě chovala prase a o po malém Ivanovi vyžadovala konstantní přísun zábavy.
-
Umění má schopnost reflektovat úzkosti, nikdy by je ale nemělo ilustrovat, říká Jiří David
Ačkoliv v současné době vystavuje pro sebe atypické skleněné vázy, poslední rok a půl se multimediální umělec Jiří David věnuje hlavně obrazům.
-
Nejdůležitější je teď láska k bližnímu a radost ze života, říká vizuální umělec Jiří Černický
Kreslí, vyrábí multimediální instalace, experimentuje s malbou, má hotový román inspirovaný rodným Ústeckem, komentuje společenské dění a je aktivním muzikantem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.