Mozart

3. říjen 2023

Nová nahrávka klavírních a hobojového koncertu Wolfganga Amadea Mozarta, která vyšla ve vydavatelství Alpha v edici Next Generation Mozart Soloists. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

(…) Obaja mladí sólisti sa zhostili svojich partov z primeranou energiou a obdivuhodnou technickou bravúrou. Mozartove koncerty v nich našli mimoriadne vhodných interpretov a to isté možno povedať aj o sprevádzajúcich telesách: Symfonickom orchestri Viedenského rozhlasu ORF a Orchestri Mozartea v Salzburgu pod vedením dirigenta Howarda Griffithsa, ktoré hrajú sympaticky zanietene, s kryštalickou čistotou, humorom, i nadhľadom a kde je treba, so symfonickou monumentalitou. (…)

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.