Il Cuore Barocco: Joseph Bodin de Boismortier

19. září 2023

Nová nahrávka slovenského souboru staré hudby Il Cuore Barocco s hudbou francouzského barokního skladatele jménem Joseph Bodin de Boismortier. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

(…) Súbor Il Cuore Barocco hrá na celom albume veľmi uvoľnene a s očividnou radosťou, samozrejme pri zachovaní všetkých požiadaviek historicky poučenej interpretácie starej hudby. Výkon sprevádza primeraná dávka individuality i technickej bravúry. Tempá sa nesú skôr v svižnom duchu, a napriek tomu sa dostalo mimoriadnej pozornosti viacerým fascinujúcim detailom a každý hráč súboru účinne využil svoju hviezdnu sólovú chvíľu. To isté platí o kultivovanej sopranistke Tereze Zimkovej v kantátovom sóle. (…)

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Sudamericanía

    Nová deska mladého slovenského kytaristy Karola Samuelčíka. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

  • Keith Jarrett – Carl Philipp Emanuel Bach

    Nová deska amerického klavíristy Keitha Jarretta, která obsahuje Württembergské sonáty Carla Philippa Emanuela Bacha. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

  • Doktor Lichtenthals Mozart

    Úpravy klavírních děl W. A. Mozarta od Petra Lichtenthala, v interpretaci pianistky Aurelia Vişovan a souboru Pandolfis Consort. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.