Momenty. Mimořádné osobnosti v podcastu Vltavy o tom, co je naplňuje i znepokojuje

28. březen 2023

Poslouchejte osobnosti českého kulturního života, které hovoří z nadhledu svého věku o tom, co prožili, s čím se vyrovnali a o tom, s čím se v dnešním světě těžko smiřují.

Autorka, koncept a režie: Martina Rasch
Zvukový mistr: Radek Veselý
Natočeno: 2023

V nové sérii se od 31. března můžete setkat s architektkou Evou Jiřičnou, divadelníkem Arnoštem Goldflamem, mistrem zvuku Tomášem Zikmundem, režisérem Jiřím Svobodou a historikem Robertem Kvačkem.

Historii a naši každodennost dělají lidé, z nichž mnozí jsou velmi problematičtí.
historik Robert Kvaček

Podcast Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách. Všechny odvysílané díly naleznete v archivu pořadu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.