Koncertovala bych pořád, ale přizpůsobuju se, říká zpěvačka Hana Ulrychová

25. březen 2024

Zpěvačka Hana Ulrychová oslaví 31. března své 75. narozeniny. V Momentech se zpovídá ze své lásky k opeře ale hovoří i o tom, že jako své nejlepší učitelky zpěvu vidí desky třeba Arethy Franklin nebo Elly Fitzgerald. A také proč v současnosti koncertuje méně, než by chtěla a jak nahlíží na průtahy okolo výstavby nového koncertního sálu v Brně.

Připravil: Marek Mojžíšek
Zvukový mistr: Radek Veselý
Natočeno: 2024

Muzika mě nabíjí.

Říkají mi, že prý mám krásný hlas, ale v hlase to není, nejdůležitější je výraz. Ten je úplně na prvním místě. A vidím to i u operních zpěváků, že to je úplně první věc, na kterou se musí člověk dívat. A pokud zpíváte nějakou blbost, tak tam přece nemůžete ten výraz dát. A já mám to štěstí, že většina Petrových textů je krásná a naprosto mi sedí,“ říká v momentech Hana Ulrychová.

Momenty. Poslechněte si rozhovory s osobnostmi českého kulturního života ve vltavském podcastu.

Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy. Mimořádní lidé z nadhledu svého věku hovoří o tom, co prožili, co je naplňuje, s čím se těžko smiřuje i o tom, co je v dnešním světě znepokojuje.

Podcasty Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.