Koncertovala bych pořád, ale přizpůsobuju se, říká zpěvačka Hana Ulrychová
Zpěvačka Hana Ulrychová oslaví 31. března své 75. narozeniny. V Momentech se zpovídá ze své lásky k opeře ale hovoří i o tom, že jako své nejlepší učitelky zpěvu vidí desky třeba Arethy Franklin nebo Elly Fitzgerald. A také proč v současnosti koncertuje méně, než by chtěla a jak nahlíží na průtahy okolo výstavby nového koncertního sálu v Brně.
Muzika mě nabíjí.
„Říkají mi, že prý mám krásný hlas, ale v hlase to není, nejdůležitější je výraz. Ten je úplně na prvním místě. A vidím to i u operních zpěváků, že to je úplně první věc, na kterou se musí člověk dívat. A pokud zpíváte nějakou blbost, tak tam přece nemůžete ten výraz dát. A já mám to štěstí, že většina Petrových textů je krásná a naprosto mi sedí,“ říká v momentech Hana Ulrychová.
Momenty. Poslechněte si rozhovory s osobnostmi českého kulturního života ve vltavském podcastu.
Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy. Mimořádní lidé z nadhledu svého věku hovoří o tom, co prožili, co je naplňuje, s čím se těžko smiřuje i o tom, co je v dnešním světě znepokojuje.
Podcasty Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Psí voják Filip Topol. Portrét hudebníka, básníka a sebevraha životem
-
Stefan Zweig: Josef Fouché. Portrét jednoho bezpáteřního politika
-
Miroslav Stoniš: Sněhurka z vesmíru. Josef Somr jako spisovatel, kterému kariéru naruší mimozemšťani
-
Eva Blechová: Zářivé dítě. Oslnivý i temný příběh Marie Curie a radia
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.