Improvizace je fantazie, která se nesmí zatratit. To se často děje notami a drilem, říká Jiří Stivín

26. únor 2024

Hudebník a významný multiinstrumentalista vypráví o své cestě k hudbě, o tom, že jeho generace byla zvyklá víc poslouchat než vidět a zmiňuje se také o svých nástrojích, které má rád kolem sebe.

Připravila: Kateřina Kubalová
Zvukový mistr: Valerie Racmanová
Natočeno: 2024

„Vždycky jsem chtěl hrát jako profesionálové, ale zjistil jsem, že to nedokážu, protože se pořád pletu,“ říká v Momentech Jiří Stivín.

Momenty. Poslechněte si rozhovory s osobnostmi českého kulturního života ve vltavském podcastu.

Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy. Mimořádní lidé z nadhledu svého věku hovoří o tom, co prožili, co je naplňuje, s čím se těžko smiřuje i o tom, co je v dnešním světě znepokojuje.

Podcasty Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

autor: Kateřina Kubalová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.